Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Zaświeciła sie żółta kontrolka oliwy.......?????

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Maicroft, coś mi sie zdaje ze az tak mądre nie są - oliwe zmieniałem 8500kkm a mam teraz 14500kkm w sumie świeży a na szmatce jak sprawdzam nie jest czarny , a wręcz brazowy ....

    Komentarz


    • #52
      Maicroft, te oktawie są na zmiennym okresie przeglądów, więc jeżeli ten czujnik sprawdzał by jakość oleju to wyświetlał by się również komunikat o przeglądzie. (zresztą można sobie to sprawdzić samemu na liczniku przytrzymując chwilkę pokrętło od przebiegu dziennego). Możliwe że się "przywiesił" i wykasowanie błędu pomoże. W najgorszym wypadku wymiana go.
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz


      • #53
        czyli by wyglądało organoleptycznie ze dobry

        Komentarz


        • #54
          AdamB, Ja tam przestawilem na stale 15kkm i jest swiety spokoj
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #55
            Poza tym kurde szlag mnie trafia bo jest to moja trzecia oktavia i z żadną z nich razem nie miałem tylu problemów co z tą !!!!! :evil:

            Komentarz


            • #56
              Maicroft, też przejdę na co 15 kkm, ale po pierwszym przeglądzie.
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • #57
                Maicroft, co lepiej na 15kkm?

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez gruto
                  Maicroft, co lepiej na 15kkm?
                  Przeglądy co 15 tyś km, a nie zmieny jak u nas okres przeglądów.
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • #59
                    Maicroft, tak z ciekawosci powiem Wam bo byłem dziś na jeździe testowej VW T5 i facet powiedział , że wersjach 2,5 TDI i w najlepszych wersjach komputer Sam Ci mówi kiedy masz pojechać . Facet zrobił już 30 tys i jeszcze mu kontrolka na szafie nie pokazała , żę musi jechać na zmianę oliwy bo nie było go w serwisie :shock:

                    Taki OT
                    Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                    Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                    Jest O1 1.6 BFQ

                    Komentarz


                    • #60
                      Wczoraj przez ten mróz i u mnie zapaliła sie żółta kontrolka....stan oleju ok - od góry 2-3 pole kreskowe sie pokazywało. Całkowiecie wyszedł mi z głowy ten wątek, ze trzeba otworzyc i zamknac maske....po po dolaniu ciutki oliwki kontolka nie zgasła....az mi lekkawo cisnienie skoczyło...powodem była nie zmaknieta maska.... ops: Teraz juz jest wszystko oki - tylko wydaje mi sie, ze przy takim stanie "oliwki" to jeszcze żółta powinna sobie poczekac na wyskakiwanie na zegarach
                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                      Komentarz


                      • #61
                        piotrek_os, wcale sie nie przejmuj - też tak mam - przynajmniej wiem ile mi niunia łyka oliwy :wink: (50ml/1000)

                        Komentarz


                        • #62
                          U mnie to wyglada tak: zielona kreska tyle oliwy było po wymianie od tej pory przejchałęm 10 tys km. czerowna kreska tyle oliwy było jak zapaliła sie zółta kontrolka
                          Załączone pliki
                          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                          Komentarz


                          • #63
                            piotrek_os, haha mam dokładnie to samo

                            Komentarz


                            • #64
                              Odgrzeję kotleta. dzisiaj dopadła mnie ta kontrolka :| Przez chwilę miałem konsternację o co biega :?: Ale po dolaniu setki kontrolka opuściła moją szafę :szeroki_usmiech i wszystko wróciło do normy
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                              przedstawiam smerfetke

                              Komentarz


                              • #65
                                2.0-16v Michał, każde otwarcie maski kasuje komunikat , który ponownie sie pojawia po 100 kilosach , jesli za mało dolałeś to ponownie ci zabangla kontrolka

                                Komentarz


                                • #66
                                  gruto, dzisiaj sprawdze poziom oliwki i ewentualnie jak będzie potrzeba to doleje :wink:
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                                  przedstawiam smerfetke

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    2.0-16v Michał, pamiętaj aby dolewać większe dawki ,podobno minimum to 250-300 ml aby silnik też coś poczuł :szeroki_usmiech

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      gruto, spoko dzięki
                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
                                      przedstawiam smerfetke

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X